Shire Veteran Jobs

Job Information

Unilever MRP Planner (Betty Ice) in Suceava, Romania

Responsabilitati:

  • Asigura continuitatea in procesul de aprovizionare cu materii prime pentru Fabrica Betty Ice

  • Lucreaza indeaproape cu entitatile din grupul Unilever cat si cu departamentele fabricii

  • Tine legatura cu furnizorii in vederea realizarii comenzilor de aprovizionare, monitorizeaza statusul acestora pana la livrare utilizand SAP

  • Verifica statusul comenzilor aflate in curs de derulare, intervine si intermediaza urgentarea unor livrari prioritare si actualizeaza termenele de livrare

  • Verifica existenta documentelor de livrare de la furnizori precum si a documentelor solicitate de autoritatile romane

  • Monitorizeaza in SAP situatia termenelor de valabilitate a materiilor prime si raporteaza write off-urile

  • Este persoana de contact cu furnizorii privind rezolvarea incidentelor de calitate aparute in timpul livrarii materiilor prime

  • Participa activ alaturi de echipa in rezolvarea unor situatii privind: schimbari de artwork, materiale, armonizari pentru reglementarea stocurilor si reducerea costurilor

  • Realizeaza diverse raportari, utilizand Excel

    Cerințe:

  • Studii superioare

  • Cunostinte dе limba engleza la nivel mediu spre avansat

  • Abilitati de operare pe calculator (pachetul Office nivel avansat si alte programe)

  • Reprezinta un avantaj experienta in lucrul in sistemele SAP, DCWI

  • Bune abilitati dе comunicare

  • Atentie la detalii si flexibilitate.

    Oferim:

  • Oportunitate de dezvoltare a carierei intr-un mediu de lucru multinational si profesionist

  • Pachet salarial motivant

  • Stabilitate

  • Instruire specifica si oportunitati de invatare.

Unilever es una organización comprometida con la equidad, la inclusión y la diversidad para impulsar los resultados de nuestro negocio y crear un futuro mejor, cada día, para nuestros diversos empleados, consumidores globales, socios y comunidades. Creemos que una fuerza laboral diversa nos permite igualar nuestras ambiciones de crecimiento e impulsar la inclusión en todo el negocio. ¡En Unilever estamos interesados en que cada individuo traiga su 'Whole Self' al trabajo y esto te incluye a ti! Por lo tanto, si necesita algún requisito de soporte o acceso, le recomendamos que nos avise en el momento de su solicitud para que podamos apoyarle a través de su viaje de reclutamiento.

Job Category: Supply Chain

Job Category: Chaîne d'approvisionnement

Job Type: Supply Planning Specialist

Industry: UnileverExperiencedProfessionals

DirectEmployers